Vytauto Abramausko nuotrauka
Mezginiais pasakoju istorijas.
Laima Nosevičienė
Siūlų Malūnas įkūrėja

Apie mane

Mano vardas Laima.

Aš esu archeologė, paveldosaugininkė, dirbu muziejaus edukatore. Mezgimas man leidžia įgyvendinti idėjas susijusias su mano specialybe, labai mėgstu suteikti šiuolaikinį pavidalą archajiškiems raštams, mezgimo modeliams. Mezgimas niekada nesensta, megztas drabužis – tai priešprieša greitajai madai.

Vertinu natūralaus pluošto verpalus, juos dažau iš mano vietovėje augančių augalų. Tai dar vienas būdas prisiliesti prie protėvių gyvenimo. Tikiu, kad rankomis dažyti siūlai iš gamtoje surinktų augalų yra ne tik draugiški gamtai, bet juose lieka ir augalų stiprybė bei gydomosios savybės.

Archeologiniuose kasinėjimuose įdomiausia buvo atrasti ornamentuotų artefaktų, taip pradėjau domėtis baltų ornamentika. Visa tai dabar nugula mano megztose lietuviškose pirštinėse. Pirštinės ne tik šildo rankas, bet ir gali kelti nuotaiką savo raštais, ir spalvomis. Pirštinių raštuose gali būti užkoduota žinutė ir palinkėjimas. Ypač protėvių raštais puoštos pirštinės suteikia stiprybės, leidžia pajusti bendrystę.

Megzkime kartu Siūlų malūne!

Shopping Cart